פילה הלג שונאת אנשים

פילה הלג שונאת את הבחירות האלה. | 06/02/2009

אני חייבת להודות שעם פחות מחמישה ימים עד סגירת הקלפיות, אין לי מושג למי אני אצביע. אני מתעבת כמעט כל מועמד ומועמד, ויש לי בעייה עם אלה שאני לא מתעבת. או שהם ליצנים מדי כדי להתייחס אליהם ברצינות. ומצד שני, אני לא מרשה לעצמי לא להצביע. כי לא להצביע זה קול לליברמן. לא, באמת.

אני, אפשר להגדיר זאת כך, מן הקולות המתנדנדים האלה. אז אני פונה אליכם, כל ארבעת הקוראים שלי: שכנעו אותי. אני מוכנה לשמוע. ז"א, חבל לבזבז מילים על נתניהו וימינה, כי לא נראה לי שזה יקרה אלא אם יהיה לי שבץ חמור יום לפני, אבל. נו, אם הטיעון שלכם נורא משכנע, נגיד למה לבני כן כשירה או ברק לא נאלח, או שהפוזה הפאשיסטית שג'ומס החליט לדפוק לפוסטרים לא אמורה להציב אותו קצת יותר מדי ימינה מאשר מר"צ אמורה לרצות להיות, אי פעם, אז ספרו לי.

אני שומעת.


19 תגובות »

 1. מה רע במרצ? אני מתקשה להאמין שהבעיה שלך איתם זו התמונה של ג'ומס.

  למה את לא מצביעה לחד"ש? די התלהבת מהם בבחירות לתל אביב. אני אמנם חושב שקומוניסטים הם לא טובים בהרבה מ-"בלי נאמנות אין אזרחות" מבחינת הנזק שהם מתכננים לגרום למדינה, אבל את לא אני…

  תגובה של נועם — 06/02/2009 @ 3:51 PM

 2. הרבה מהבעייה שלי עם מר"צ היא שהם כבר לא באמת מרגישים כאילו הם מייצגים שמאל. התמונה הפאשיסטית של ג'ומס היא פשוט תזכורת מהדהדת לזה. וגם ניצן הורוביץ כמספר 3 שלהם פשוט עושה לי רע, אבל אולי זה פשוט בגלל שזה קרה בערך באותו יום שגדעון רייכר הצטרף לגמלאים, וזה בפני עצמו כבר אירוע בלתי נסלח. והעובדה שהשיחות המוקלטות של מר"צ הן על ידי ניצן הורוביץ. גם לנו יש סלב! קצת כואב לי להצביע להם שוב, גם פעם שעברה הרגישה קצת כמו בזבוז.

  ובנוגע לחד"ש, זה לא שלא שקלתי את זה. אבל יש לי קצת בעיות איתם. בבחירות המקומיות הייתי בעד דב חנין, ספציפית. גם כולי תקווה שהוא יכנס שוב לכנסת, הוא מחוקק נפלא. אבל אני קצת יותר אמביוולנטית לגבי חד"ש כמפלגה. (בניגוד ל"אלה ששולחים את דב חנין לכנסת".)

  תגובה של פילה הלג — 06/02/2009 @ 3:58 PM

 3. בגדול אני שמאלני ואני מצביע ציפי לבני (בניגוד גמור ללהצביע קדימה). למה ?
  כי אני חושב שאחת הבעיות הקשות של השמאלנים בישראל היא הרצון להצביע מפלגה שמייצגת את הדעות שלהם ב 100%.
  הבעיה היא שאף פעם אין כזו.
  בבחירות הקודמות הצבעתי עבור הירוקים כי חשבתי שהם היו הקרובים ביותר לדיעותי – הפעם אני מצביע לא לפי מי שהכי "דומה" לי אלא למי שהייתי רוצה שתהיה ראש ממשלה.
  (ציפי לבני אגב צמחונית, אז אנחנו קצת דומים).
  בתור מתלבטת הייתי ממליץ לך להצביע לציפי לבני ולנסות להדחיק את העובדה שבעצם את גם מצביעה לשאול מופז/צחי הנגבי/רוחמה אברהם-בלילה ועוד רבים וטובים.
  בתור בוגרים אנחנו יודעים שהחיים מלאים בפשרות.
  זו אחת מהם.

  תגובה של לירון — 06/02/2009 @ 4:39 PM

 4. לירון: ומה אני עושה עם שתי העובדות הבאות:
  א) נניח והיא תנצח. ואז לשאול מופז וצחי הנגבי ורוחמה אברהם יהיו תפקידים ממשלתיים. נניח, שאול מופס יהיה חו"ח שר הבטחון. מה אז? מה עשיתי בזה?
  ב) העובדה שבכך שהצבעתי לה, ורוב המדינה הצביעה ביבי-ליברמן, אז אין זכר למפלגות שמאל אמיתיות (העבודה היא לא מפלגת שמאל, היא מפלגת אהוד-ברק-לשלטון-בכל-מחיר) שישבו איתה בממשלה. או לחלופין (ויותר סביר) באופוזיציה.

  תגובה של פילה הלג — 06/02/2009 @ 6:03 PM

 5. הרבה זמן לא ראינו אותך באזור..

  בכל אופן, זה קטע שידיד שלי כתב לגבי למה הוא
  מצביע מרצ –
  http://shirbut.com/blog/?p=853

  יהיה נחמד לשמוע מה את חושבת..

  תגובה של עופר מורג — 06/02/2009 @ 6:50 PM

 6. מצאתי אחלה כלי שמאפשר להשוות בין מצעים של מפלגות בנושאים שמעניינים אותך, וככה להחליט את מי את מעדיפה:

  http://www.on-table.com

  לדעתי זאת יזמה מבורכת.

  תגובה של סתמחת — 06/02/2009 @ 7:08 PM

 7. עופר: כן, זמן הוא אחת מבין הרבה מותרות שאין לי לאחרונה. אני מתכננת כבר זמן מה לעשות קאמבק עם העצבים שלי על כמה פעמים ביום אני כמעט נדרסת בתל אביב ועל אנשים טפשים שמתנגדים לחוק הקסדה. זה יקרה… מתישהו.

  בכל אופן, אחת הבעיות שלי עם ניצן הורוביץ, שהפוסט הנ"ל לא טורח להתייחס אליה, היא זו: מהי העמדה של ניצן הורוביץ? ז"א, למעט העובדה שהוא מזדהה מספיק עם מר"צ כדי לשריין לעצמו מקום גבוה ברשימה שלהם. שלי יחימוביץ' (להבדיל אלף הבדלות) עשתה את המעבר ההגיוני מהתעסקות טלויזיונית בנושאים חברתיים למפלגה ה"חברתית" מבין הגדולות ולחקיקה חברתית. הורוביץ היה כתב חוץ. אלא אם הוא מכוון להיות שר החוץ, אני עדיין צריכה להבין מה העמדות שלו.

  התכנית הכלכלית האמורה נראית טוב, אני מודה, אבל הבעייה שלי איתה היא אותה בעייה שהיתה לי בזמנו עם המצע של מפלגת צבר (הבעייה שלי עם המפלגה עצמה מתחילה עם האיש העומד בראשה, אבל טרחתי לקרוא את המצע רק כדי לראות מה אני מפספסת.) שהוא "בהנחה שיהיה לנו תקציב גדול נזרוק אותו על כל הבעיות שלנו." מתי בדיוק נהיינו שוודיה?

  עם הרבה מהשאר אני די מסכימה. גם שמחתי לראות שהוא מכיר בעובדה שהמצע של חד"ש נורא, נורא קרוב למה שהוא מחפש במפלגה. אבל בניגוד לפיין קשה לי בעיקר להתעלם בכזאת קלות מהעובדה שלמרות שלבני גוררת איתה הר של זבל אנושי, האלטרנטיבות בראשות הממשלה הן ביביליברמן וביביברק. ושכדי להיות אלטרנטיבה אמיתית לשתי הפיחסות האלה, מישהו באמת צריך להצביע לה. (אני יודעת, אמרתי בדיוק את ההפך קודם. ואני יודעת, I can't have it both ways. אבל זו טיבה של התלבטות.)

  תגובה של פילה הלג — 06/02/2009 @ 7:12 PM

 8. פילה, אנשים מצביעים למי שהם רוצים שיהיה בשלטון, לא מי שהם רוצים שיהיה באופוזיציה.
  והסיכוי היחיד של מר"צ להיות חלק מהממשלה הוא בממשלה בראשות ציפי לבני (בהנחה שברק לא יטרפד את המהלך הזה של ממשלת קדימה-עבודה-שמאל-דתיים).
  לגבי הסעיף הראשון – את צודקת. אין מה לעשות. אני לא סובל את מופז/הנגבי/בלילה-אברהם, אבל זה המחיר שאני נאלץ לשלם בשביל לא לקבל את ביבי/ליברמן/פייגלין על ההגה.

  תגובה של לירון — 06/02/2009 @ 9:31 PM

 9. לירון: מצביעים למי שרוצים להפקיד בידיו יכולות חקיקה. אנשים הצליחו לעשות דברים ממש יפים כחברים במפלגה עם שני מנדטים שנמצאת באופוזיציה. בהיעדר שני פתקים להצביע איתם (כמו שביבי כל הזמן מזכיר לנו) אני צריכה להתלבט אם הקול שלי ילך למשהו שאני רוצה שיהיה שם כמחוקק גם אם מתוך האופוזיציה, וגם אם כדי לחזק את האופוזיציה, כי עדיין יש לזה קצת משמעות; או לרשימה שאולי, אולי תצליח להגיע להכי הרבה מנדטים, ואז מה בדיוק יגרום לה להצליח להרכיב ממשלה בניגוד ללפני שלושה חודשים, כשהמפה הפוליטית לא תשתפר לטובתה בכלל? (טוב, לש"ס יהיו פחות מנדטים מצד שני, הם הלכו לליברמן.)

  תגובה של פילה הלג — 06/02/2009 @ 10:15 PM

 10. למרות שיש בטן מלאה כלפי עמוס שוקן (ולא כאן המקום לפרט מה היא מכילה), אני חושב שהוא סיכם היום היטב את הסיבות להצבעה למר"צ:

  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1062067.html

  אפשר לומר על חיים אורון הרבה מאוד דברים, אבל "פאשיסט" הוא בודאי לא אחד מהם. מדובר באדם רציני, ישר, ישיר ובעל עמדות אידיאולוגיות ברורות בדבריו ובמעשיו כאחד. פיו ולבו שווים. רק על מנת לסבר את האוזן, כבר בשנות ה-70 הוא הוא היה ממקימי "שלום עכשיו", ולאחרונה היה בין המנסחים המרכזיים של "מסמך ז'נבה".

  הזווית שבחר העורך הגרפי במשרד הפרסום שמנהל את הקמפיין של מר"צ היא בוודאי לא סיבה שלא להצביע לו, מה גם שלא כל מועמד שמפנה מבטו כלפי מעלה בהכרח מנסה להפוך לפיהרר הבא. אם הצילום בפוסטר הוא המדד, אז אפשר להדביק "פאשיסט" גם על ברק אובמה:

  http://www.allposters.com/-sp/Barack-Obama-Posters_i4849956_.htm

  תגובה של אוטו פוקוס — 07/02/2009 @ 12:59 AM

 11. וואו, זה רק הטיפה כחול בתמונה הזו שמציל אותה מלניניזם. כמובן שבמקרה של הקמפיין האמריקאי קריאות הפאשיסט-פאשיסט כבר הלכו למקום אחר, ויש חובת אופוזיציה בינארית בין המפלגות, אז האשימו את אובאמה בסוציאליזם.

  כמובן שהתסכול מהפוסטר הוא רק סמפטום של תסכול אחר. כי נראה לי שעברו כמה שנים מאז שהרגשתי שהיה מוצדק להצביע להם.

  (חוצמזה, אפילו בפוסטר הזה, אפילו שאובאמה צבוע אדום ומסתכל למעלה, הוא לא מצולם מלמטה. אני נשבעת שעם ונדליזם מינורי, ג'ומס יראה כמו סטאלין.) ועם כל זה, עדיין לא טרחו לומר רבע מילה על למה, בעצם, התסכול הזה שלי, שהוא בטח לא רק שלי, לא מוצדק. על למה מר"צ עדיין שווה משהו. מר"צ, שהיא עם כל הכבוד, לא אחת מהגדולות שמנסות לקבל 30 מנדטים על פחד\בורות, לא צריכה להתחבא מאחורי סיסמאות ריקות. סיסמאות ריקות של שמאל, אבל עדיין.

  תגובה של פילה הלג — 07/02/2009 @ 7:06 AM

 12. להצביע בעד מי שאני רוצה שיהיה בשלטון? זה מניח שמי שאני רוצה שיהיה בשלטון גם יש לו סיכוי להיות בשלטון. נדמה לי שהדיון כאן מתקיים בדיוק משום שהוא לא מניח את ההנחה הנדיבה הזו, ובצדק.
  אני בעד להצביע למי שאני רוצה שיהיה בכנסת (בין שבאופוזיציה ובין שבקואליציה), ולא למי שיהיה בשלטון (כל שכן שמי שבאמת יהיה או עשוי להיות בשלטון אינו ראוי בעיניי).
  העם רוצה ממשלת ימין או ממשלה בהנהגת מפלגה ימנית? אז שיקבל. בסדר. נראה מה הימין או מה האוריינטציה הימנית תעשה למדינה. זה העם ואותו אי אפשר להחליף כל ארבע שנים או פחות. ובינתיים, במקום לתקן את העם ולהצביע הצבעות 'בתגובה' להצבעתו, אני אדאג להצביע למפלגה הקטנה בה אני תומך — כי אני רוצה את נציגיה בכנסת.

  תגובה של זהר כוכבי — 07/02/2009 @ 11:01 PM

 13. ואם כבר פוסטרים של אובאמה, במקרה נתקלתי עכשיו בפוסטר הזה, של אותו אמן. במקרה הזה לא נראה לי שאפשר להאשים אותו בפאשיזם, אולי בקיטש:

  http://obeygiant.com/headlines/adopt-a-petcom

  תגובה של אוטו פוקוס — 08/02/2009 @ 12:48 AM

 14. לא כל פוסטר שמופיע בו אובמבה הוא יצירה של אנשי הקמפיין שלו. כל מה שצריך כדי לגרום לאנשים לחשוב שאובמבה הוא סטאלין זה קצת ראליזם סוציאליסטי?

  תגובה של אסף — 08/02/2009 @ 3:20 PM

 15. נו, אז למי הצבעת?

  תגובה של אוטו פוקוס — 11/02/2009 @ 8:33 PM

 16. ללוזרים הגדולים. (לא, לא מימד. קצת פחות גדולים.)

  תגובה של פילה הלג — 11/02/2009 @ 8:40 PM

 17. אני מקווה שזה לא מאוחר מדי
  הנה רשימת הלמה לא שלי…

  http://eihanuka.blogspot.com/2009/02/blog-post.html

  תגובה של שאול חנוכה — 12/02/2009 @ 6:41 PM

 18. חבורת פלצנים, צבועים, מזהמי אויר ואוירה

  תגובה של אזרח — 07/08/2009 @ 9:52 AM

 19. Question is he allowed to work out at all? ,

  תגובה של His_wife50 — 13/10/2009 @ 10:56 AM


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: